Gumová dlažba

Katalog naší gumové dlažby ke stažení:

Naše gumová dlažba je vyrobena z pryžového granulátu, pojeného polyuretanovým lepidlem. Je dostupná ve tvaru čtverce nebo puzzle (v rozměru 500×500 mm), zámkové dlažby, v různých tloušťkách a barevných provedeních.

Vyrábíme také doplňkové výrobky (obrubníky, nájezdové desky, palisády, rohové díly apod.) z pryžového granulátu, více zde: Doplňkové produkty .

Gumová dlažba SAPEKOR se vyrábí v Českém Těšíně, kde je možnost osobního odběru. Některé naše výrobky lze také zakoupit v obchodech OBI, BAUHAUS a ve vybraných stavebninách po celé ČR.

Gumové dlaždice nabízíme ve dvou variantách:

Typ SBR

Gumová dlažba typu SBR je vyrobena z černého recyklovaného pryžového granulátu, kdy horní vrstva je pojena barevným polyuretanovým lepidlem. Dlažba je dostupná ve 4 základních barvách: černá, červená, zelená a šedá. Pryžový granulát vzniká ekologickou likvidací pryžových materiálů, zpravidla pneumatik.

Barvy SBR:
Typ EPDM

Spodní vrstva pryžové dlažby typu EPDM je tvořena černým recyklovaným pryžovým granulátem SBR, který je pojen bezbarvým polyuretanovým lepidlem. Horní vrstvu tvoří celobarevný granulát přímo z výroby, který je dostupný v barvách dle stupnice RAL a je také pojen bezbarvým polyuretanovým lepidlem. Některé z odstínů EPDM jsou citlivější na UV záření a doporučujeme u nich použití UV stabilního lepidla. Celkově však povrch z EPDM granulátu nabízí oproti povrchu z SBR granulátu větší odolnost a větší stálost barev.

EPDM:

Gumové dlaždice – použití:

Naše gumová dlažba SAP typu SBR a EPDM je využívána nejen na dětských, sportovních a víceúčelových hřištích, ale díky svým vlastnostem je vhodná i pro použití jako bezpečný povrch na balkónech, terasách, v okolí bazénů, ale také v parcích, na chodnících v rehabilitačních a rekreačních centrech, v areálech hotelů či golfových hřištích. V posledních letech si pryžová dlažba také nachází velkou oblibu v prostorách fitness center a aerobních sálů.

Velice zajímavé je použití pryžových povrchů pro koně a všechny typy domácích zvířat, nebo využití ve střelnicích obložením stěn, které tak lépe tlumí náboje a pomáhají pohlcovat hluk způsobený střelbou.

Náš sortiment je bohatý také na další doplňkové výrobky z pryžového granulátu. V naší nabídce tak naleznete gumové dlaždice s nájezdovou hranou, gumové obrubníky a palisády, nebo také gumovou zámkovou dlažbu typu Behaton.

Jednoduchá pokládka a údržba gumové dlažby:

Pokládka je rychlá a jednoduchá. Jako vhodné podloží doporučujeme beton, asfalt, či dobře zhutněné podloží bez nerovností (obdobně jako při pokládce betonové dlažby). Pryžové dlaždice ve tvaru čtverce jsou opatřeny otvory, do kterých se zasouvají plastové kolíky o délce 9cm, kterými se jednotlivé desky spojují. Varianta dlažby ve tvaru puzzle se spojuje pomocí zámku puzzlí.

V případě instalace na pevný povrch, je vhodné desky lepit k podloží polyuretanovým lepidlem, čímž je ztíženo jejich odcizení. Pokud má plocha nepravidelný tvar, je možné tvar dlaždic jednoduše upravit za pomocí odlamovacího nože, či přímočaré pily.

Nároky na údržbu jsou zcela minimální. V případě potřeby je možno gumovou dlažbu zamést nebo opláchnout proudem vody.

Certifikáty

Pryžová dlažba ve tvaru čtverce a puzzle, kterou společnost SAPEKOR s.r.o. nabízí jako bezpečnou dopadovou plochu, je testována na základě požadavků evropských norem EN 1177 na absorbování nárazů a otřesů při pádu s měřením HIC (Head Injury Criteria). Měření HIC posuzuje bezpečnost povrchů na dětských hřištích a jeho výsledkem je parametr tzv. kritické výšky pádu, ze které dítě může spadnout, aniž by došlo k poranění hlavy.

Rychlý kontakt

obchodnik

tel: +420 595 170 141

info@sapekor.com


Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.